Sivistyspalvelut

Sivistyspalveluihin kuuluvat

  • varhaiskasvatus ja esiopetus
  • perusopetus
  • lukio
  • koulukuraattori- ja koulupsykologipalvelut
  • iltapäiväkerhot
  • Lieto-opisto (kansalaisopisto)
  • kirjasto
  • nuoriso-, kulttuuri- ja liikuntapalvelut

Sivistyspalvelujen toimialajohtaja on Laila Mäkelä

Toimialajohtaja, sivistyspalvelut
Mäkelä Laila
0504146227
laila.makela@lieto.fi
Varhaiskasvatusjohtaja
Lindholm Elina
0503077162
elina.lindholm@lieto.fi
Vapaa-aikapalveluiden vastaava
Nuutinen Helinä
0505410406
helina.nuutinen@lieto.fi
Hallinto- ja talouspäällikkö
Piiparinen Seija
0505330556
seija.piiparinen@lieto.fi
Liedon lukion rehtori
Saarnia Jyrki
0503722747
jyrki.saarnia@lieto.fi
Rehtori
Teittinen Pekka
0505299998
pekka.teittinen@lieto.fi
TVT-pedagogi
Mattila Aku
0503150348
aku.mattila@lieto.fi
Palvelupäällikkö
Lehtinen Taija
0505691786
taija.lehtinen@lieto.fi