Hallintopalveluissa hoidetaan kunnanvaltuuston ja -hallituksen sekä keskusvaali- ja tarkastuslautakunnan valmistelu- ja täytäntöönpanotehtävät sekä sihteerin tehtävät.

Kunnan tietohallinto, henkilöstöhallinto ja asiointipalvelu, asianhallinta, taloushallinto, maaseutupalvelut ja työllisyyspalvelut kuuluvat hallintopalveluiden toimialaan.

Hallintopalvelujen toimialajohtaja on Rauno Peltola.

Toimialajohtaja
Peltola Rauno
0503755322
rauno.peltola@lieto.fi
Tietohallintopäällikkö
Toivola Ari
0505678162
ari.toivola@lieto.fi
Henkilöstöpäällikkö
Laalo Katja
0503722688
katja.laalo@lieto.fi
Talousjohtaja
Ruusu Silja
0503133577
silja.ruusu@lieto.fi
Vs. maaseutupäällikkö
Nummila Ulla
0505410405
ulla.nummila@lieto.fi
Työllisyyspäällikkö
Elo Heidi
0505540835
heidi.elo@lieto.fi