Hallintopalvelut

Hallintopalveluissa hoidetaan kaupunginvaltuuston ja -hallituksen sekä keskusvaali- ja tarkastuslautakunnan valmistelu- ja täytäntöönpanotehtävät sekä sihteerin tehtävät.

Kaupungin tietohallinto, henkilöstöhallinto ja asiointipalvelu, asianhallinta, taloushallinto, maaseutupalvelut ja työllisyyspalvelut kuuluvat hallintopalveluiden toimialaan.

Toimialajohtaja/ hallintopalvelut
Rantala Anne
050 375 5322
anne.k.rantala@lieto.fi
Talousjohtaja
Maunula Markus
0503133577
markus.maunula@lieto.fi
Henkilöstöpäällikkö
Laalo Katja
0503722688
katja.laalo@lieto.fi
Tietohallintopäällikkö
Toivola Ari
0505678162
ari.toivola@lieto.fi
Työllisyysjohtaja
Elo Heidi
0505540835
heidi.elo@lieto.fi
Maaseutupäällikkö
Nummila Ulla
0505410405
ulla.nummila@lieto.fi