Taatilan yhtenäiskoulu


Taatilan yhtenäiskoulu on Liedon keskustan tuntumassa sijaitseva koulu (esiopetus ja vuosiluokat 1-9), jossa opiskelee n. 800 oppilasta. Koulu toimii kahdessa erillisessä rakennuksessa.

Yläkoulu

Taatilan yhtenäiskoulun, yläkoulun yksikkö

Alakoulu ja esiopetus

Riittävät tiedot ja tarvittavat taidot hyvään elämään.

Rehtori
Valtonen Sari
0503722742
sari.valtonen@lieto.fi
Apulaisrehtori
Nieminen Outi
0503440963
outi.nieminen@lieto.fi
Vararehtori, laaja-alainen erityisopetus
Lehtiö Elina
0505761890
elina.lehtio@edu.lieto.fi
Koulusihteeri
Kotro Tanja
0503150296
tanja.kotro@lieto.fi

Taatilan yhtenäiskoulun yläkoulu

Katuosoite:
Opintie 1 B
21420 Lieto

Postiosoite:
PL 24
21421 Lieto

Taatilan yhtenäiskoulun alakoulu

Kärpijoentie 24
21420 Lieto

Aho Sami
050 5983277
sami.aho@edu.lieto.fi
Akkola Otso
050 4337994
otso.akkola@edu.lieto.fi
Brodkin Elina
040 5092302
elina.brodkin@edu.lieto.fi
Helkkula Miisa (RA RU SA)
0505761855
miisa.helkkula@edu.lieto.fi
Helminen Juuso juuso.helminen@edu.lieto.fi
Honkasalo Kirsi
050 3150292
kirsi.honkasalo@edu.lieto.fi
Hyrsky Satu
050 5642737
satu.hyrsky@edu.lieto.fi
Hyyrynen Mervi
040 3564706
mervi.hyyrynen@edu.lieto.fi
Joelsson Tommi
050 3816716
tommi.joelsson@edu.lieto.fi
Jokinen Kati
050 3150301
kati.jokinen@edu.lieto.fi
Järä Teppo
040 4824480
teppo.jara@edu.lieto.fi
Kalimo Pirkitta
050 5761859
pirkitta.kalimo@edu.lieto.fi
Kallio Minna
040 1835017
minna.kallio@edu.lieto.fi
Kautiainen Arto
050 3438535
arto.kautiainen@edu.lieto.fi
Kirvesoja Sanna-Kaarina
050 4336343
sanna.kirvesoja@edu.lieto.fi
Kolu Juhani
040 5157783
juhani.kolu@edu.lieto.fi
Kortelainen-Pahlama Kristiina
050 3150377
kristiina.kortelaine@edu.lieto.fi
Korventausta Maija
040 5367136
maija.korventausta@edu.lieto.fi
Koski Maiju
050 5692129
maiju.koski@edu.lieto.fi
Kuosmanen Teemu
050 5641289
teemu.kuosmanen@edu.lieto.fi
Laine Kalle
050 3816647
kalle.laine@edu.lieto.fi
Vararehtori
Lehto-Ääri Liisa
050 3150298
liisa.lehto-aari@edu.lieto.fi
Leino Juho (YR)
juho.leino@edu.lieto.fi
Lindberg Marko
050 5761862
marko.lindberg@edu.lieto.fi
Liljeberg Elina
050 5920591
elina.liljeberg@edu.lieto.fi
Louhimies Liina
050 5761880
liina.louhimies@edu.lieto.fi
Luume Leila
050 4336342
leila.luume@edu.lieto.fi
Lähti Aliisa
050 3150327
aliisa.lahti@edu.lieto.fi
Mannonen Jenny
050 5761870
jenny.mannonen@edu.lieto.fi
Mauristo Sari
050 3150325
sari.mauristo@edu.lieto.fi
Mäntylä Minna
050 3816348
minna.mantyla@edu.lieto.fi
Nieminen Anna-Riikka
040 487 7626
anna-riikka.nieminen@edu.lieto.fi
Nurmi Heli
050 3150376
heli.nurmi@edu.lieto.fi
Nuttunen Susanne
050 3816370
susanne.nuttunen@edu.lieto.fi
Palomäki Kai (LI)
050 3816343
kai.palomaki@edu.lieto.fi
Pihkala Mikko
050 3150328
mikko.pihkala@edu.lieto.fi
Pääkkönen Pauliina
050 3461895
pauliina.paakkonen@edu.lieto.fi
Rauhaniemi Juha
050 3150324
juha.rauhaniemi@edu.lieto.fi
Rinnevaara Raija
050 3816267
raija.rinnevaara@edu.lieto.fi
Salomaa Teija
050 4393965
teija.salomaa@edu.lieto.fi
Selin Noora
050 5761876
noora.selin@edu.lieto.fi
Similä Niina
050 3715137
niina.simila@edu.lieto.fi
Sirro Marja
040 5469924
marja.sirro@edu.lieto.fi
Susi Mikko
050 3150329
mikko.susi@edu.lieto.fi
Tammi-Vasanko Satu
040 6486379
satu.tammi-vasanko@edu.lieto.fi
Tervonen Raili
050 5679822
raili.tervonen@edu.lieto.fi
Tommila Tarja
050 3150326
tarja.tommila-lindbe@edu.lieto.fi
Toskala Joonas
040 4827355
joonas.toskala@edu.lieto.fi
Tuominen Maarit
050 3150375
maarit.tuominen@edu.lieto.fi
Vainio Laura
040 5963325
laura.vainio@edu.lieto.fi
Virtanen Timo
050 3150297
timo.virtanen@edu.lieto.fi

Alakoulu

Koulunkäynninohjaajat 040 630 1819
Tiia Suominen
Iltapäiväkerho 040 681 3252
Pekko Javanainen
Jasu Nurmi

Oppilashuolto

Kouluterveydenhoitaja
Mariia Rautarinta 050 3053 858 mariia.rautarinta@varha.fi
paikalla ma ja pe, vastaanotto ilman ajanvarausta klo 10.20-10.50

Koulupsykologi
Nea Soralinna 040 1628 256 nea.soralinna@varha.fi
paikalla alakoululla torstaisin

Koulukuraattori
Jouni Röyskö 040 3548944 jouni.roysko@varha.fi
Paikalla alakoululla keskiviikkoisin ja torstaisin

Yläkoulu

Koulunkäynninohjaajat
Inki Tarja
Pelttari Katri

Keittiöpäällikkö Saija Salminen 050 5963505
Kiinteistönhoitaja Timo Nyholm 050 3724447

Oppilashuolto

Koulukuraattori Mervi Salonen 050 5621052 mervi.salonen@varha.fi 
Koulupsykologi Ella Levòn 040 1858821 ella.levon@varha.fi
Kouluterveydenhoitaja Emmi Takku 050 3293860 emmi.takku@varha.fi