Pahkamäen koulu


Pahkamäen koulu on Liedon asemanseudulla luonnonkauniin Nautelankosken läheisyydessä toimiva noin 150 oppilaan 1- 6 luokkien alakoulu.

Ajankohtaista:
– Koulun itsenäisyysjuhla ma 5.12. klo 11-12.
– Koulun joulujuhla ti 20.12. klo 9-10.

Pahkamäen koulussa annetaan opetusta seitsemässä yleisopetuksen ryhmässä. Koulussamme on opetusluokkia kahdessa eri rakennuksessa, lisäksi käytössämme on oma liikuntasali.

Koulumme toiminta-ajatuksena on

• Tarjota oppilaillemme turvallinen ja viihtyisä oppimisympäristö, kasvattaa heistä yhdessä kotien kanssa muiden ihmisten seurassa luontevasti toimeen tulevia hyvin käyttäytyviä ihmisiä.
• Opettaa oppilaillemme vaadittavat perustiedot ja –taidot vuosiluokalta toiselle siirtymiseen, herättää oppilaissamme tiedonhalu ja myönteisyys koulunkäyntiä kohtaan.
• Tukea oppilaittemme itsetunnon kehittymistä myönteisten elämysten avulla, hyödyntää koulumme ainutlaatuista ympäristöä ja sen tarjoamia mahdollisuuksia.

Elämän ituja aseman kupeella

Koulunjohtaja
Jurvainen Jukka
0505931704
jukka.jurvainen@lieto.fi

Pahkamäen koulu

Vanha Tampereentie 1605
21360 LIETO as.


Koulunjohtaja
Jurvainen Jukka
0505931704
jukka.jurvainen@lieto.fi
1. lk:n luokanopettaja
Viili Outi
0503150342
outi.viili@lieto.fi
2. lk:n luokanopettaja
Sairanen Maija
0503150340
maija.sairanen@lieto.fi
3. lk:n luokanopettaja
Ranta Anne-Mari
0503150337
anne-mari.ranta@lieto.fi
4. lk:n luokanopettaja
Sarèn Sanna
0503150440
sanna.saren@lieto.fi
5. A-lk:n luokanopettaja
Santala Vili
0503150341
vili.santala@lieto.fi
5. B-lk:n luokanopettaja
Reunamo Esa
0503150339
esa.reunamo@lieto.fi
6. lk:n luokanopettaja
Puistonen Kai
0401676906
kai.puistonen@lieto.fi
Erityisopettaja
Heikkinen Anna
0503150335
anna.heikkinen@lieto.fi
Koulunkäynnin ja iltapäiväkerhon ohjaaja
Häkkinen Laura
0504419807
laura.hakkinen@lieto.fi
Koulunkäynnin ja iltapäiväkerhon ohjaaja
Kivari Tomi
0504419807
tomi.kivari@lieto.fi
Koulunkäynnin ja iltapäiväkerhon ohjaaja
Komulainen Jenna
0504419807
jenna.komulainen@lieto.fi
Kuraattori
Forsberg Päivi
0505761845
paivi.forsberg@lieto.fi
Koulupsykologi
Leino Ronja
0503795319
ronja.leino@lieto.fi
Terveydenhoitaja
Takku Emmi
0503603756
emmi.takku@lieto.fi
Terveydenhoitaja
Sundell Tiia
0503603756
tiia.sundell@lieto.fi

Siistijät
Nina Pirinen, siivous.pahkamaki@lieto.fi , 050 5780 465
Marjo Tuomola, siivous.pahkamaki@lieto.fi, 050 5780 465

Keittiöapulainen
Milla Aaltonen 040 6520 467, keittio.pahkamaki@lieto.fi