Pahkamäen koulu


Pahkamäen koulu on Liedon asemanseudulla luonnonkauniin Nautelankosken läheisyydessä toimiva 1- 6 luokkien alakoulu.

Ajankohtaista:

Maskisuositus jatkuu 1. – 6. luokan oppilailla ja heitä opettavilla opettajilla ja ohjaajilla toistaiseksi.
Koulukerhot ovat tauolla toistaiseksi.
Erityisopettajanamme toimii kevätlukukauden ajan Anni Simolin.

Pahkamäen koulussa annetaan opetusta seitsemässä yleisopetuksen ryhmässä. Koulussamme on opetusluokkia kahdessa eri rakennuksessa, lisäksi käytössämme on oma liikuntasali.

Koulumme toiminta-ajatuksena on

• Tarjota oppilaillemme turvallinen ja viihtyisä oppimisympäristö, kasvattaa heistä yhdessä kotien kanssa muiden ihmisten seurassa luontevasti toimeen tulevia hyvin käyttäytyviä ihmisiä.
• Opettaa oppilaillemme vaadittavat perustiedot ja –taidot vuosiluokalta toiselle siirtymiseen, herättää oppilaissamme tiedonhalu ja myönteisyys koulunkäyntiä kohtaan.
• Tukea oppilaittemme itsetunnon kehittymistä myönteisten elämysten avulla, hyödyntää koulumme ainutlaatuista ympäristöä ja sen tarjoamia mahdollisuuksia.

Elämän ituja aseman kupeella

Koulunjohtaja
Jurvainen Jukka
0505931704
jukka.jurvainen@lieto.fi

Pahkamäen koulu

Vanha Tampereentie 1605
21360 LIETO as.


1. lk:n luokanopettaja
Sairanen Maija
0503150030
maija.sairanen@lieto.fi
2. lk:n luokanopettaja
Ranta Anne-Mari
0503150337
anne-mari.ranta@lieto.fi
3. lk:n luokanopettaja
Sarèn Sanna
0503150440
sanna.saren@lieto.fi
4 A -luokanopettaja
Viili Outi
0503150342
outi.viili@lieto.fi
4 B -luokanopettaja
Reunamo Esa
0503150339
esa.reunamo@lieto.fi
5. lk:n luokanopettaja
Puistonen Kai
0401676906
kai.puistonen@lieto.fi
6. lk:n luokanopettaja
Santala Vili
0503150341
vili.santala@lieto.fi
Erityisopettaja
Rissanen Anna
0503150335
anna.rissanen@lieto.fi
Koulunkäynnin ja iltapäiväkerhon ohjaaja
Häkkinen Laura
0504419807
laura.hakkinen@lieto.fi
Koulunkäynnin ja iltapäiväkerhon ohjaaja
Kivari Tomi
0504419807
tomi.kivari@lieto.fi
Koulunkäynnin ja iltapäiväkerhon ohjaaja
Komulainen Jenna
0504419807
jenna.komulainen@lieto.fi
Kuraattori
Forsberg Päivi
0505761845
paivi.forsberg@lieto.fi
Koulupsykologi
Leino Ronja
0503795319
ronja.leino@lieto.fi
Terveydenhoitaja
Takku Emmi
0503603756
emmi.takku@lieto.fi

Siistijät
Nina Pirinen, siivous.pahkamaki@lieto.fi , 050 5780 465

Keittiöapulainen
Milla Aaltonen 040 6520 467, keittio.pahkamaki@lieto.fi