Littoisten koulu


Littoisten koulu on Liedon Littoisissa luonnonkauniin Littoistenjärven läheisyydessä toimiva 1- 6 luokkien alakoulu.

Koulumme toimintaperiaatteena korostamme yhteisöllisyyttä ja oppilaslähtöisyyttä. Lisäksi arvostamme monipuolista arkiliikuntaa sekä hyviä käytöstapoja.

Lukuvuonna 22-23 koulussamme opiskelee noin 200 oppilasta yhdeksässä eri luokassa. Opettajia on koulussamme 11 ja koulunkäynninohjaajia kolme. Koulun tiloissa toimii myös iltapäiväkerho ja esikoulu.

littoisten koulu sisäpiha

Oppimisen liitoa verkatehtaan varjossa.

Koulunjohtaja
Lahti Hannu
0503722653
hannu.lahti@lieto.fi
Varajohtaja, 1-2 lk:n luokanopettaja
Laine Heini
0503150317
heini.laine@lieto.fi

Littoisten koulu

Nitinkaari 4
20660 LITTOINEN

1. lk:n luokanopettaja
Mäkitalo Hanna
0505713253
hanna.makitalo@lieto.fi
Varajohtaja, 1-2 lk:n luokanopettaja
Laine Heini
0503150317
heini.laine@lieto.fi
2.lk:n luokanopettaja
Kuokka Juho
050 5987065
juho.kuokka@lieto.fi
3. lk:n luokanopettaja
Tirkkonen Helena
050 3150314
helena.tirkkonen@lieto.fi
3-4 lk:n luokanopettaja
Laaksonen Tuija
0505278333
tuija.laaksonen@lieto.fi
4.lk:n luokanopettaja
Rintala Johanna
0503150305
johanna.rintala@lieto.fi
5.lk:n luokanopettaja
Ellilä Juho
050 3150311
juho.ellila@lieto.fi
5-6 lk:n luokanopettaja
Erkkylä Meeri
050 3150 309
meeri.erkkyla@lieto.fi
6.lk:n luokanopettaja
Takala Petra
0503150310
petra.takala@lieto.fi
Erityisopettaja, poissa 22.12.2022 asti
Tissari Katja
0504930434
katja.tissari@lieto.fi
Erityisopettajan sijainen 22.12.2022 asti
Rantanen Eemil
050 4930 434
eemil.rantanen@lieto.fi
Koulunkäynnin ja iltapäiväkerhonohjaaja
Koskenmäki Kirsi
0503048184
kirsi.koskenmaki@lieto.fi
Koulunkäynnin ja iltapäiväkerhon ohjaaja
Peippo Jaana
050 5278 515
jaana.peippo@lieto.fi
Koulunkäynninohjaaja
Kaisa Kölhi kaisa.kolhi@lieto.fi
Koulupsykologi
Nuutero-Koski Anna-Kaisa
0505278427
anna-kaisa.nuutero-koski@lieto.fi
Koulukuraattori
Kouki Lauri
040 3701 605
lauri.kouki@lieto.fi
Terveydenhoitaja
Heino Johanna
0503439971
johanna.heino@lieto.fi