Perhepalvelut

Liedon perhepalvelut keskittyy varhaisessa vaiheessa annettaviin ehkäiseviin palveluihin. Yksikön tavoitteena on tunnistaa ja ehkäistä lapsiperheiden vaikeuksia mahdollisimman varhaisessa vaiheessa ja siten helpottaa lapsiperheiden arkea. Yksikössä työskentelee sosiaalityöntekijä, kaksi sosiaaliohjaajaa sekä kolme perhetyöntekijää.

Yhteystiedot

Sosiaaliohjaaja
Vesamo Anne
0503150330
anne.vesamo@lieto.fi
Sosiaaliohjaaja
Ingman Piritta
0406492339
piritta.ingman@lieto.fi
Vs. sosiaaliohjaaja
Larkela Lauri-Pekka
0469237797
lauri-pekka.larkela@lieto.fi
Perhetyöntekijä
Nyman Anu
0503150391
anu.nyman@lieto.fi
Perhetyöntekijä
Lindholm Terhi
0504008531
terhi.lindholm@lieto.fi
Perhetyöntekijä
Silvan Niina
0503749991
niina.silvan@lieto.fi
Vs. sosiaalityöntekijä
Rantanen Henna
0405682363
henna.rantanen@lieto.fi
Palvelukoordinaattori
Winqvist Maija
0406289806
maija.winqvist@lieto.fi