Perhepalvelut

Liedon perhepalvelut keskittyy varhaisessa vaiheessa annettaviin ehkäiseviin palveluihin. Yksikön tavoitteena on tunnistaa ja ehkäistä lapsiperheiden vaikeuksia mahdollisimman varhaisessa vaiheessa ja siten helpottaa lapsiperheiden arkea. Yksikössä työskentelee sosiaalityöntekijä, kaksi sosiaaliohjaajaa sekä kolme perhetyöntekijää.

Yhteystiedot

Vs. sosiaalityöntekijä
Vesamo Anne
050 315 0330
anne.vesamo@lieto.fi
Sosiaaliohjaaja
Ingman Piritta
040 649 2339
piritta.ingman@lieto.fi
Sosiaaliohjaaja
Larkela Lauri-Pekka
046 923 7797
lauri-pekka.larkela@lieto.fi
Vs. sosiaaliohjaaja
Kallio Jasmin
040 158 2331
jasmin.kallio@lieto.fi
Perhetyöntekijä
Nyman Anu
050 315 0391
anu.nyman@lieto.fi
Perhetyöntekijä
Lindholm Terhi
050 400 8531
terhi.lindholm@lieto.fi
Perhetyöntekijä
Silvan Niina
050 374 9991
niina.silvan@lieto.fi
Lapsiperheiden kotipalvelutyöntekijä
Korhonen Laura
040 194 3253
laura.korhonen@lieto.fi