Lastensuojelu

Lastensuojelutyön tehtävänä on turvata lapsen oikeudet vaikuttamalla yleisiin kasvuoloihin, tukemalla vanhempia lasten kasvatuksessa sekä tarvittaessa tekemällä perhe- ja yksilökohtaista työtä.

Lastensuojeluasioita hoidetaan sosiaalipalveluissa lastensuojelun tiimissä, johon kuuluvat sosiaalityöntekijät, sosiaaliohjaajat, perheohjaaja, psykologi ja johtava sosiaalityöntekijä.

Lastensuojeluilmoituksia ja palvelutarpeen yhteydenottoja voi tehdä virka-aikana puhelinnumeroihin 044 058 0607 tai 050 524 3784.

Sosiaalityöntekijöiden puhelinaika ma – ti ja to – pe klo 12.00 – 13.00

Sosiaalityöntekijä
Petrelius Elina
040 183 3685
elina.petrelius@lieto.fi
Vt. sosiaalityöntekijä
Auramo Ella
050 381 0504
ella.auramo@lieto.fi
Vt. sosiaalityöntekijä
Hartikainen Virpi
050 430 0224
virpi.hartikainen@lieto.fi
Vt. sosiaalityöntekijä
Koivula Arja
040 193 5493
arja.koivula@lieto.fi
Sosiaaliohjaaja
Rahkonen Kirsi
040 592 9954
kirsi.rahkonen@lieto.fi
Vs. sosiaaliohjaaja
Ayelbassa Hanna-Mari
040 198 4097
hanna.ayelbassa@lieto.fi
Perheohjaaja
Laivoniemi Terhi
0503626368
terhi.laivoniemi@lieto.fi
Johtava asiantuntija
Heino, Lauri
040 531 6175
lauri.heino@lieto.fi
Perhe- ja sosiaalipalvelujohtaja
Laukamo Paula
050 431 6984
paula.laukamo@lieto.fi

Liitteet