Lastensuojelu

Lastensuojelutyön tehtävänä on turvata lapsen oikeudet vaikuttamalla yleisiin kasvuoloihin, tukemalla vanhempia lasten kasvatuksessa sekä tarvittaessa tekemällä perhe- ja yksilökohtaista työtä.

Lastensuojeluasioita hoidetaan sosiaalipalveluissa lastensuojelun tiimissä, johon kuuluvat sosiaalityöntekijät, sosiaaliohjaajat, perheohjaaja, psykologi ja johtava sosiaalityöntekijä.

Lastensuojeluilmoituksia ja palvelutarpeen yhteydenottoja voi tehdä virka-aikana puhelinnumeroihin 044 058 0607 tai 050 524 3784.

Sosiaalityöntekijöiden puhelinaika ma – ti ja to – pe klo 12.00 – 13.00

Sosiaalityöntekijä
Pihlanto Anton
0503810504
anton.pihlanto@lieto.fi
Sosiaalityöntekijä
Mäenpää Jenni
0504300224
jenni.maenpaa@lieto.fi
Sosiaalityöntekijä
Meri Maarja
0401935493
maarja.meri@lieto.fi
Vs. sosiaalityöntekijä
Siviranta Vilma
0504139633
vilma.siviranta@lieto.fi
Sosiaaliohjaaja
Sorsakivi Katri
0503150390
katri.sorsakivi@lieto.fi
Perheohjaaja
Laivoniemi Terhi
0503626368
terhi.laivoniemi@lieto.fi
Vs. sosiaaliohjaaja
Larkela Lauri-Pekka
0504657103
lauri-pekka.larkela@lieto.fi
Psykologi
Nieminen Pauliina
0401826182
pauliina.nieminen@lieto.fi
Vs. johtava sosiaalityöntekijä
Miller Laura
0401217128
laura.miller@lieto.fi
Vs. perhe- ja sosiaalipalvelujohtaja
Laukamo Paula
0504316984
paula.laukamo@lieto.fi

Liitteet